"Южен" с нова обществена трапезария от днес
Днес кметът на район "Южен" Борислав Инчев и зам.-кметът Апостол Шопов откриха социална трапезария в стола на СОУ "К.К. Философ". За 410 социално слаби жители ще бъде осигурен топъл обяд в периода от до 31.03.2016 година.
Обществената кухня ще бъде на територията на училищата СОУ "К.К.Философ" и ПГМТ "Проф.Цветан Лазаров"и пенсионерския клуб в кв. "Коматево".
Социалната услуга е безплатна за потребителите, които са подбрани от всички желаещи по комплекс от критерии. Ползватели на трапезариите са социално слаби граждани, хора в неравностойно положение, деца-сираци, самотни майки, безработни лица, ветерани от войните, военнопострадали и граждани със специфични социални проблеми.
С тази инициатива община Пловдив допринася за облекчаване на тежкото положение на социално слабите ни съграждани.
Борислав Инчев