Администрацията на район "Южен" и лично кметът Борислав Инчев отбелязаха Седмицата на гората, като проведаха спортни игри и състезания на хижа "Здравец". 
Мотото на таз годишната "Седмица на гората" е: "Подобри гората", затова освен състезанията, администрация засади три броя иглолистни дървета на предварително избрано от еколозите на района място.