В рамките на една седмица „Лукойл България" вдигна два пъти цените на едро на горивата.
На 7 април поскъпването беше средно с 1,5%, а на 10 април приблизително с още толкова. Без промяна остана само стойностите на пропан-бутана, който се предлага по 0,98 лв.
Най-много, с 1,64% поскъпва евро дизелът, който от днес се продава на едро по 1935,60 лв. за 1000 литра, а по бензиностанциите се предлага по 2,12 лв./литър (поскъпване с 3 стотинки).
Газьолът е поскъпнал с 1,58% и се продава на едро по 1930,80 лв. за 1000 литра.
Поскъпването на бензин А95е с 1,37% и се предлага на едро по 2047,20 лв. за 1000 литра, а по бензиностанциите по 2,16 лв./литър (поскъпване с 3 стотинки).
Бензин А98е поскъпнал с 1.30% и вече се продава на едро за 2143.20 лв./1000 литра, а по бензиностанциите по 2,34 лв. за литър (поскъпване с 3 стотинки).
Цената на петрола на световните борси продължава да се покачва и според анализатори на пазара, ако се закрепи по-дълго време около за барел, може да се очаква поскъпване на бензините и дизела в България с още 10-12 стотинки. Само за една седмица поскъпването е средно с 6 стотинки.







geoge
на 12.04.2010 г.
Нико го каза много добре
niko91
на 11.04.2010 г.
1.В САЩ горивото за автомобили е по евтино,защото си го добиват сами и само за производството внасят . 2.Заплатите в мн.от Европейските държави се определят от данъци такси и глоби.Пример Германия- заплата от 3000евро-ти взимаш боквално около 2000евро другите около 1000евро са осигуровки и ДАНЪЦИ.Плащат се вески месец данъци ане веднъж в годината.За това евала им казвам,че са се сетили.ТАка могат да разберат веднага за злоупотреби ,защото ще се усети липса дори и при 50-100000 евро кражба.И така могат всеки месец да си преразглеждат бюджета и да знаят къде се изливат милиони. 3. В Германия освен храните които си ги прават там за това поне с 10% по евтини. 4.Транспортът В германия Франция и Австрия е най-скъпия в европа -около 3евро-6лева еднократнопътуване докато тука 1лев-0.50ец. За да сре цялото това безумие всички ние трябва да му сложиме край.Например Гърция за всяка"дрболия"-стачка и всичко може да бъде ок. не може 1000-2000човека да управляват 6-7млн а ние дори да не си помагаме даже по съседски затова на всякъде е кочина ,затова всички ни се смеят,защото сме БУЛГАРИСТАН а не България.Когато започнем отново да се отнасям към проблемите подобаващо ,а не да викаме тоз краде и айде уууу МФИЯ!!! Само ние можем да спрем това.Трабва да възстановим ГРАЖДАНСКОТО ОБЩЕСТВО НА БЪЛГАРИЯ И тогава държавата ще мине на предна предавк!!!!Всички сме виновни за положението в държавата , не един не двама,а ВСИЧКИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
VBK
на 11.04.2010 г.
Когато вдигат цената я вдигат на секундата в 00.00 часа, но когато е за сваляне ... когато се изчерпат количествата, но на купените по-евтино веднага им слагат високата цена! В САЩ цените на всичко са много по-ниски от тези в Европа, та дори и на европейските коли - политика! В Италия каква заплата получават, в България каква заплата получават? Същата, но с една нула отзад и в евро, а не в лева ... , а цените ... еднакви!
GaiJin
на 11.04.2010 г.
ай стига вече,тоя бензин златен стана...
M P
на 11.04.2010 г.
В Италия вече е: А95е-1.46Е дизел-1.30E А98е-1.70Е (ESSO)
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!