Военна болница – Пловдив приема 10 от пострадалите войници край Хасково

1703

Всички 10 военнослужещи, останали под наблюдение тази нощ в хасковската болница, ще бъдат транспортирани във Военна болница - Пловдив. Четирима от пострадалите при катастрофата край Хасково се лекуват от специалисти във Военномедицинска академия - София. Все още не се знае точната причина за катастрофата. По случая работи Военна прокуратура.

Всички 10 войници от поделението 52-740 в Хасково, които пострадаха при катастрофата между селата Корени и Малево ще бъдат транспортирани във Военна болница - Пловдив. Сред тях има четирима по-тежко пострадали, но опасност за живота им няма.

Към момента ръководството на хасковското поделение няма информация за състоянието на четиримата войника, които бяха откарани във Военномедицинска академия - София. Двама от тях, с гръдна травма и спукан пикочен мехур, бяха откарани с линейки малко след полунощ, а тази сутрин заминаха и другите двама, единият от които е със четири счупвания на таза, а другият със счупени бедрени кости.

14 войника от последния набор на хасковското поделение 52 740 пострадаха при катастрофата между селата Корен и Малево. Военнослужещите се връщали от учебния полигон, където са събирали оборудването от прекратено, заради участието на войниците в гасенето на пожари учение. Пътували в камион "Мерцедес", който се преобърнал вдясно на пътя.

Лошото дъждовно време и хлъзгава настилка, настелена с кал и слама е най-вероятната причина за катастрофата. Категоричната причини ще бъде ясна след приключване на следствието. По случая работи военна прокуратура.

Все още не се знае как ще бъдат обезщетени пострадалите. Ръководството на хасковското поделение ще направи постъпки да им бъдат изплатени обезщетения, каквито им се полагат по закон, но предстои да бъдат разгледани отделните случаи, степента на наранявания и загуба на трудоспособност. Информацията е на Дарик радио.

 

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Почти всички градски автобуси в Пловдив са с променени маршрути д...
Десетки затворени улици и булеварди в Пловдив
Гуми пушат в Пловдив: Стартира уникално шоу
Ексхибиционист изплаши жена в автобус в Пловдив
Камера засне безумие в кръгово кръстовище
Митрофанова с категорична теза под Альоша в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).