Вежди Рашидов: Пловдив е най-хубавият град

5298
2

За изложбата "Страсти", която се открива тази вечер в Пловдив в Градската художествена галерия, говори тази сутрин Вежди Рашидов в ефира на сутрешния блок на bTV.

"Поканиха ме. Пловдив е Европейска столица, най-хубавият град, много хубав, красив град. Харесвам го, не съм пловдивчанин. Бил съм войник там, живял съм с Начо, Лячо, Митьо Слона, Митьо Киров - с тая хубава бохема, които създадоха артистичния въздух на Пловдив. Знаете там са и Златьо Бояджиев, Васил Бараков, Давид Перец - тази група "Бараците". 

Много благодаря на Краси Линков - директорът на галерията, че ме покани за Есенните изложби, които започват в Пловдив.

Години наред събирах по битаци и антиквариати, защото, битак като казвам, имам предвид, че всеки си носи каквото има вкъщи. И понеже съм художник, като видя хубава картина на парцал и ми дожалява и реставрирам, и консервирам, и давам нов живот без да се интересувам прекалено много от имена. Интересувам се от качеството, добрата картина. Така събрах към 150-200 работи. Сега ще покажем това, което съм събирал 45 години западноевропейско изкуство на пловдивчани.

Не участвам през програмите на Фондация Пловдив 2019. Аз си плащам всичко - транспорти, не получавам нищо - да се успокоят хората", каза Вежди Рашидов.



Виж коментарите (2)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчани: Чу се много силен тътен, направо гръм!
Нощни патрули ще пазят Пловдив от пожари през лятото
Опозицията в ОбС Пловдив засипа Общината с питания
Глоба от 200 евро и отлагане: Ключов свидетел провали дело за уда...
МВР със спешни мерки срещу криминогените в "Столипиново"
Бащата, изритан на Гребната: Младежът ме псуваше и се държеше агр...


Виж още: