Веси Бонева бе част от благотворителната рок вечер в лятно кино "Орфей", която събра 10 000 лв. за Детската онкология в УМБАЛ "Св. Георги".
Организатори на "Белият концерт" са Константин Кацаров и рок група "Ренегат", в който участваха още актрисата Албена Михова, талантливата Емилия Валенти, рок групите Tornado RockBand, Dirty Purchase, The Doctors, а изненадата на вечерта бяха космическата Валя Балканска и нейният гайдар Петър Янев.
"Думите са слаби, за да опиша вълнението си, когато видя и чуя този велик български глас! За мен беше чест да пея на една сцена с Валя Балканска и невероятния гайдар Петър Янев!", сподели Веси Бонева минути след концерта.
Повече от 1000 души станаха част от вълшебната рок вечер в Лятно кино "Орфей" и дариха от сърце за каузата, която ще подпомогне закупуването на апаратурата "цито спин центрофуга" за Детската онкология в УМБАЛ "Св. Георги". 
Десетки деца и техните родители, между които и възрастни хора ставаха на крака, за да аплодират музикантите, които бяха облечени изцяло в бяло, а сценичното им представяне бе допълнено с красиви декори и пиротехника през цялото време, докато трае концерта под звездите.