Триметров спортен монумент с трима колоездачи ще бъде поставен на Гребната база. Това съобщи днес кметът на район "Западен" Димитър Колев. Фигурата ще бъде изградена от частна фирма като подарък за жителите и гостите на Пловдив по повод 20-годишния й юбилей.
Спортният монумент ще бъде разположен на алеята срещу хангарите за лодки на Гребната база до новостроящия се Зоопарк и ще бъде изработен от гранит и метал. LED осветление ще осветява паметника във вечерните часове.
Трима колоездачи, изработени от метал, ще символизират идеята на скулптурата, а под тях ще грее надпис "Заедно напред". Проектът включва и изграждането на чешма за вода, а районната администрация на "Западен" ще осигури ВиК връзките за съоръжението. Предвижда се постаментът на велосипедния спорт да е готов до края на септември месец, тази година.
Димитър Колев 





