В Пловдив тръгват хайки за бракувани коли! Ще има и "солени" глоби!

8236
20

Дирекция "Екология и управление на отпадъците" уведомява всички граждани на Община Пловдив, че вече е в сила приетата от Общински съвет - Пловдив "Наредба за реда и условията за намаляване на замърсяването с отпадъци от излезли от употреба МПС". 
Съгласно разпоредбите на чл. 5 от нея, собствениците на излезли от употреба МПС самостоятелно могат да го предадат на площадка за събиране или временно съхраняване или в център за разкомплектоване. Те подават декларация по образец в съответното кметство, с която се удостоверя това им желание. Ако това не бъде направено, назначените комисии от кметовете на райони, съгласувано с РПУ, установят излезлите от употреба МПС и техните собственици и им връчват предписание за преместване (стикер) за срок от 14 дни. 
При неизпълнение на собствениците се съставя акт за установяване на административно нарушение и се налага глоба до 2 000 лв. за физически и до 10 000 лв. за юридически лица. Автомобилите се транспортират до площадката на "Норд холдинг" в "Северна индустриална зона", където, ако не бъдат потърсени в срок от 14 дни, се предават в център за разкомплектоване.

Сигнали за изоставени автомобили могат да се подават към съответните районни кметства, уточняват от Общината.

Виж коментарите (20)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивската пожарна стана като нова с 1,6 млн. евро
Подменят камери на магистралата край Пловдив
Жена и четирима мъже се гавриха с полицаи в Пловдив
Кметът на "Западен" възлага проектиране на 5 улици и настоява за ...
63-ият випуск на ЕГ "Пловдив" се дипломира със среден успех 5,71
Читател: Този, който е купил на тази жена кола, да й купи и книжк...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).