ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Читателски
Търсят превозвачи от и до Пловдив
Автор: Диана Бикова 13:28 / 10.04.2023Коментари (0)4697
© Plovdiv24.bg
Община Пловдив обяви обществена поръчка за възлагане на обществен превоз на пътници по линиите от републиканската транспортна схема от квотата на Община Пловдив по 19 обособени позиции, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Нови превозвачи се търсят по маршрутите: София - Пловдив; Пловдив – Смолян; Пловдив – Братя Даскалови; Пловдив – Кърджали; Пловдив – Сливен; Пловдив – Хасково; Пловдив – Пазарджик; Пловдив – Стара Загора; Пловдив – Благоевград;  Пловдив – Пещера; Пловдив – Плевен; Пловдив - Варна; Пловдив – Велинград;  Пловдив – Рудозем; Пловдив – Панагюрище; Пловдив – Китен; Пловдив – Велико Търново; Пловдив – Ахтопол; Пловдив – Казанлък.

Прогнозната стойност на поръчката за всички обособени позиции е 981 270,83 лв. без ДДС, или 1 177 525,00 лв. с ДДС. Сумата е разпределена по обособените позиции поравно, тоест стойността на всяка обособена позиция е 51 645,83 лв. без ДДС, съответно 61 975 лв. с ДДС за срока от пет години. Прогнозната стойност не е лимитна. Стойността на договора за всяка ОП е равна на прогнозната стойност на позицията, уточняват от Община Пловдив.

Средствата за компенсиране на пътуванията с ценови облекчения се предоставят до размера, определен в държавния бюджет за тази цел, при спазване на приоритетите за разходване на бюджетните средства, определени със закона за държавния бюджет за съответната година. Плащането ще се осъществява след постъпване на средствата от републиканския бюджет по бюджета на възложителя и след представени, от превозвача, в Община Пловдив, опис-сметки за броя и стойността на издадените превозни документи на правоимащите, подлежащи на компенсиране със средства от централния бюджет, съгласно изискванията на Наредба 2 от 31.03.2006 на МФ и съобразно представена справка за извършения през отчетния период пробег.

Всеки участник в откритата процедура има право да представи само една оферта.  Лице, което участва в обединение или е дало съгласие да бъде подизпълнител на друг участник, не може да подава самостоятелна оферта. Кандидатите трябва да притежават валиден лиценз за извършване на превоз на пътници на територията на България или лиценз за извършване на международен превоз на пътници - лиценз на Общността, а за чуждестранни участници - аналогичен документ, съгласно законодателството на държавата, в която са установени. 

Възложителят не поставя изисквания за икономическо и финансово състояние на участниците в обществената поръчка. 

Кандидатите трябва да разполагат с необходимия брой и вид автобуси за изпълнение на поръчката, в зависимост от обособената/ите позиция/и, за която/ито участва. За направление София например са необходими 9 автобуса плюс 1 резервен, за Смолян - 4 основни и 1 резервен, за Кърджали - 5 основни и 1 резервен, за Сливен, Хасково, Пазарджик, Стара Загора, Пещера - по 2 основни и по 1 резервен, за Благоевград, Велинград, Рудозем, Панагюрище - по 1 основен и по 1 резервен. До Плевен и Варна трябва да са осигурени по един основен и един резервен автобус, но маршрутите се изпълняват от двама водачи. За сезонните линии до Китен и Ахтопол от 1 юни до 30 септември трябва да има по два основни и по един резервен автобус, като линиите ще се обслужват от по двама водачи.

При участие за повече от една обособена позиция изискването за брой превозни средства се прилага кумулативно. Автобусите, предложени за изпълнение на поръчката, трябва да са включени към лиценз за извършване на превоз на пътници в България или в ЕС, да са технически изправни, за направление над 30 км в едната посока да имат багажно отделение, да съответстват на екологична категория евро-5 и/или по-висока.

Крайният срок за подаване на оферти или заявления за участие в обществената поръчка е до 3 май 2023 г. включително.







Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Новини от Пловдив:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
Намериха мъртво 18-годишно момиче в Хасково, разследват убийство
Предлагат специален статут за Стария град
Бюджет 2025
Локо в Първа лига, сезон 2024/2025
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: