Трима пияни водачи са били засечени през изминалото денонощие. В първите минути на днешния ден на бул. "Освобождение" в Пловдив за проверка бил спрян джип БМВ. Шофьорът Г.Г. /31 г./ е тестван с дрегер за алкохол и пробата показала 1,32 промила. 
В петък, около 22 часа, в село Граф Игнатиево бил хванат Я.М. /49 г./ от село Любен, който управлявал лек автомобил "Опел" с 1,62 промила. 
Същия ден, около 15 часа, на ул. "Васил Левски" в Карлово Х.П. /23 г./ от Велико Търново бил седнал зад волана на автомобил от същата марка с 2,01 промила. Срещу нарушителите се водят бързи производства.