Трима нарушители на пътя са били засечени при полицейски проверки през изминалото денонощие. Около 23.30 часа на кръстовище между бул. "Никола Вапцаров" и бул. "Македония" в Пловдив служители на Първо РУ спрели лек автомобил "Пежо". 
Шофьорът Л.П. /33 г./ от града бил тестван с драг чек за употреба на наркотични вещества и апаратът реагирал положително. 
По същото време пътни полицаи установили, че на бул. "Пещерско шосе" 28-годишният пловдивчанин М.С. е седнал зад волана на лек автомобил след употреба на алкохол - 1,27 промила. 
Друг жител на областния град - Р.А. /20 г./, бил хванат тази сутрин в село Болярци да управлява лек автомобил "Мерцедес" с отнета шофьорска книжка в рамките на наложено административно наказание. По случаите се водят бързи полицейски производства.