С неприкрито удоволствие Славчо Атанасов и и.д. кмет на Пловдив Александър Долев разгледаха новото кметство на район "Тракия", предаде репортер на Plovdiv24.bg.
"В тази сграда всичко е проектирано така, че да бъде максимално най-удобно за гражданите в "Тракия". Твърдя, и то признавам си с известна завист, че само след по-малко от месец бъдещият кмет на район "Тракия" ще работи в по-добри условия от самия кмет на Пловдив и това е безспорен факт", каза Славчо Атанасов.
Той поясни, че красивата сграда на Община Пловдив не е била предназначена за тази цел. За да придобие този си вид отвътре и да функционира като администрация, сградата е била пригодена с времето.
По време на разходката в новото кметство журналистите се увериха, че сградата разполага и с ритуална зала, разположена на първия етаж, и дори вече има записана дата за провеждането на първата церемония за сключване на граждански брак там.
"Тракия е 80-хиляден район и жителите му могат да се венчаят тук, вместо да ходят до центъра, разбира се, ако желаят. Но аз мисля, че ще има доста желаещи да направят това тук", коментира още кандидат-кметът от ВМРО-НИЕ.
"Невероятната" според Атанасов, придобивка на хората от район "Тракия" струва около 4 млн. лв. и разполага с 3 900 кв.м разгърната площ. Остава да се довърши сглобяването на мебелите за сградата, които възлизат на около 270 000 лв., както и да се оборудват помещенията с компютри. Проблемът с паркирането е решен тотално. Сградата, разположена, според Атанасов в "самото сърце на "Тракия", разполага със 17 паркоместа вътре и над 70 отвън.
Той припомни, че досега кметството на района се е помещавало в много неудобни за гражданите и за служителите сгради, намиращи се под бл.16. В тях сега ще бъдат настанени различни обществени организации като Съюз на инвалидите, Съюз на слепоглухите, военноинвалиди, Клуб за ветераните и запасните офицери и други.
Тракийци ще се женят в новото кметство на района
© Plovdiv24.bg








Zaro Naidenov 1
на 21.10.2011 г.
Тракийци си бягат по селата събота и неделя,това е най-пустият квартал в Пловдив през уикенда.Много ми е чудно кой ще се жени в това кметство?
Ddanni
на 21.10.2011 г.
Браво Славчо дано да ни радваш с подобни и по-хубави сгради и следващите 4 години!
Antonina Kostadinova
на 21.10.2011 г.
Преди 1989 год имаше ритуални зали по кметствата говоря за Южен, но имаше и много сватби, а се ....
Георги Добранов
на 20.10.2011 г.
Наистина си беше малко странно как толкова голям квартал като Тракия няма нито една свястна и пригодна сграда с обществени функции. От тази гледна точка новата сграда си е чудесна придобивка, още повече че поне по мое мнение това ще бъде една от най-лесно достъпните административни сгради в Пловдив (най-вече откъм паркиране). Но на едно не мога да се начудя - защо упорито в БГ продължава да се налага в строителството тоя глупав спартански стил - бетон, еталбонд и пвц прозорци, и видиш ли сградата била страхотна. Вярно, на Тракия друго едва ли би отивало като стил, но все ми се иска да започнем отново след близо век прекъсване да проектираме и строим елегантни и красиви сгради - такива, с каквито се е кичил Пловдив в началото на 20 век. Мечти :)
Димитър Хаджийски
на 20.10.2011 г.
Като гледах снимките обаче, Долев ми приличаше по-скоро на старо обзавеждане, от колкото на зам. кмет.
filibeto_girl
на 20.10.2011 г.
"Той припомни, че досега кметството на района се е помещавало в много неудобни за гражданите и за служителите сгради, намиращи се под бл.16. В тях сега ще бъдат настанени различни обществени организации като Съюз на инвалидите, Съюз на слепоглухите, военноинвалиди, Клуб за ветераните и запасните офицери и други." СлаФчоооооооооо, опасна глава си бе, майна - за гражданите и служителите са неудобни, ти ще пратиш там куцо, кьораво и сакато!
Teofil
на 20.10.2011 г.
Един от многото хора които до края на годината ще си сложат края на живота си. Това не го желае Господ. Това го желаят МАФИЯТА и най вече БКП.
ГОПА
на 20.10.2011 г.
Тази новина ми е като дежа-вю. Мисля, че преди месец-два четох за същата инспекция, същите изказвания. Просто да вземе да се скрие този или пък да иде да инспектира на Събота пазара дюкяните си, Четвъртък пазара дето стои като паметник на глупостта. Поне да беше отишъл да види в чужбина какви са пазарите. Да разваляш нещо, което от години го има и носи дух е меко казано странно.
Petia Filipova Andrapilova
на 20.10.2011 г.
суперр
Косьо
на 20.10.2011 г.
Тя сградата довършена ли е? Или Славчо реже ленти всякакви?
asp
на 20.10.2011 г.
"и дори вече има записана дата за провеждането на първата венчавка там"...Вие правите ли разлика между венчавка и сключване на граждански брак?Като гледам сградата не ми прилича на църква...
Кинова
на 20.10.2011 г.
слафчо и долев са първата двойка сключили брак ли? :)
bobtail
на 20.10.2011 г.
Лафчо е голяма работа.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!