Човекът-радио Тома Спространов бе удостоен с най-високото и престижно отличие на министерството на културата - наградата "Златен век". Емблематичният радиоводещ и още куп именити наши творци получиха отличието лично от министър Вежди Рашидов на официална церемония, състояла се днес в Огледалната зала на Национална галерия - "Двореца", съобщиха от министерството.
"Министри идват и си заминават, президенти идват и си отиват, но символите, знаците, хералдиката на една държава, това са "печатите" на тази държава. Държавата не си отива.
Така че днес ви благодаря, че сте тук, да сте живи и здрави. Тази година награждаваме най-талантливите, догодина - пак най-талантливите и така до безкрайност, защото културата няма да умре", сподели Рашидов.
А ето и всички наградени:
Любен Зидаров (художник), проф. Пламен Джуров (диригент), Лилия Абаджиева (театрален режисьор), Димитър Георгиев (меценат), Стоян Алексиев (актьор), Магърдич Халваджиян (продуцент), Евтим Милошев (продуцент), проф. Димитър Иванов (меценат), проф. Александър Текелиев (композитор), проф. Александър Шурбанов (преводач, поет, писател и публицист), проф. Петко Петков (историк, преподавател във ВТУ "Св. Св. Кирил и Методий"), Мария Деянова (езиковед), Тома Спространов (журналист), Иван Симеонов (писател), Елин Рахнев (драматург, поет, журналист), Сара-Нора Кръстева (художествен ръководител на балета на Софийската опера).
Вежди Рашидов 





