Тестват сирените, чувате ли ги добре?

6931
6

Започна тренировката на системата за ранно предупреждение и оповестяване на бедствия и аварии с цел проверка на техническото състояние и обучение на населението за разпознаване на сигналите, излъчвани от акустичните сиренни устройства. 

Тренировката е в изпълнение на чл.37, ал. 1 от Наредбата за условията и реда за функциониране на Националната система за ранно предупреждение и оповестяване на органите на изпълнителната власт и населението при бедствия и аварии.

Националната система се тества два пъти годишно – в първия работен ден на месец април и на месец октомври, в 11,00 часа.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (6)
Още новини от Новини от Пловдив:
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...
Магазин на популярна верига затвори врати в центъра на Пловдив
Пловдив почете 150 години от гибелта на Васил Петлешков
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).