Свикват Областния кризисен щаб заради язовирите

2843
3

В понеделник/20.02.12 г./ от 14. 00 ч. Областният управител Здравко Димитров свиква Щаба за изпълнение на областния план за защита при бедствия. На него освен представителите на Областно пътно управление, Областна дирекция на МВР, Басейнова дирекция, Напоителни системи, Регионалната здравна инспекция, началника на язовирен район "Въча" отново ще присъстват и кметоветe на 18-те общини в областта. 
Предвид затоплянето на времето от тях се очаква да дадат отчет за създадената организация за наблюдение на водното ниво на язовирите и организацията за източването им до безопасния обем, да отчетат организацията за осигуряване на проводимост на критичните участъци по речните корита и съоръжения по поречието на реките, както и да заявят нуждата от конкретни действия за укрепване и надграждане на защитните съоръжения по поречието на реките в тяхната община. 
Трябва и да информират за създадената организация за оповестяване на застрашеното население и временното му извеждане от зоната на бедствие, както и осигуряването на хранителни продукти, вода и лекарства.

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Елеонора Митрофанова държи реч при паметника на Альоша днес в Пло...
Воайор около Централна гара в Пловдив бе откаран от линейка
Уникалната певица, която на 50 години роди третото си дете, идва ...
Йоана от XI клас застана начело на пловдивско училище
Пост разклати "кореняк" пловдивчаните: Родителите ви копаха домат...
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).