Апелативният съд в Пловдив възстанови на работа кмета на Неделино Стоян Беширов. Той бе отстранен от поста си след разследване за злоупотреби с близо 1 милион лева по европейски програми.

Мотивът на апелативните магистрати за отмяна на мярката, съобщени от председателя на съда Магдалина Иванова, са, че Беширов не може да влияе на свидетелите и да попречи на разследването.

През март Окръжният съд в Смолян отстрани от длъжност кмета на община Неделино. Като тогава мотив съдът се позова именно, че като кмет Беширов може да възпрепятства разследването срещу него.

През месец април Апелативният съд в Пловдив потвърди това решение. Тогава то бе описано като окончателно и неподлежащо на обжалване.

Вчерашното решение е резултат на нов иск на Беширов, заведен пред по-ниската инстанция.



Източник: радио "Пловдив"