Спешен председателски съвет за извънредната сесия по повод "Пълдин туринвест"

2684

На спешен съвет от 15,30 ч. днес председателят на местния парламент Илко Илиев свиква своите заместници, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Заради искането на групата на ГЕРБ, подписано от 18 съветници, той вече насрочи извънредна сесия за 7 септември, но възникнал проблем. Първоначално били посочени двете точки в дневния ред: обсъждане на състоянието на "Пълдин туринвест" АД и действията на представителите на общината в дружеството, както и освобождаването на Николай Радев от Общото събрание на акционерите. 
"Липсваха обаче конкретни предложения, както изисква правилникът. Едва вчера в 16,55 ч. постъпиха, но са подписани само от председателя на групата на ГЕРБ Александър Държиков, а не от необходимия брой 17 съветници", обясни Илиев пред журналисти.
Председателският съвет трябвало да реши какво да се предприеме. Ако сесията, която според председателя е важна, се състои, той е сигурен, че ще се събере нужният кворум.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пускат водата в Пловдив след тежката авария
Пловдив се сбогува с духовния водач отец Храч Мурадян
Пловдивчанин от морето: 67.94 евро! Ако не ви харесва, отивайте в...
Градската железница на Пловдив: Мащабен проект за естакада вдига ...
Административен съд – Пловдив ще има нов председател
Съдът в Пловдив отряза мераците за референдум срещу барутния заво...


Виж още: