Сляп пенсионер осъди държавата

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
11:22 / 28.03.2008
1478
Пловдивският пенсионер Костадин Михайлов (86 г.), който загубил зрението си поради глаукома през 2001 г., осъди вчера България в Страсбург, че го е разигравала чрез социалната си администрация и съдилищата, вместо да му изплати навреме полагаемата му се пенсия. Серия от грешки на служители в ТЕЛК, НОИ и в Пловдивския районен съд били доказани по съдебен път, но държавата отказала да обезщети тъжителя заради процедурни спънки. Тя признала, че е прав, но не му дала исканата компенсация от 2000 лв.

След като извървял трите степени на националните съдилища, Михайлов се обърнал към Европейския съд за правата на човека, който вчера му присъди обезщетение от 3000 евро плюс 1000 евро за съдебни разноски, защото България е нарушила правото му на справедлив съд.

Източник: в. "Сега"

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Кола с пловдивска регистрация катастрофира на морето
КОД - Пловдив: Работиш по-малко, взимаш по-малко, драги общински ...
Пенсионер блъсна пловдивчанка в Слънчев бряг
Огромна радост за Мисислава след 7 години страх, разочарование и ...
Изгоря бивше заведение в Пловдив
В Пловдив ще използват биоциди, разрешени за употреба от МЗ


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).