СДС-Пловдив: След МОЧА най-яркият символ на васалната зависимост от СССР е Альоша

4187
3

Позиция на градския съвет на СДС – Пловдив относно бъдещето на паметника на Альоша в Пловдив.

СДС-Пловдив категорично подкрепя искането на общински съветници от града за преместване на паметника на Альоша от хълма Бунарджика.

Над древния и космополитен Пловдив да се извисява символ на окупационна армия, струвала на България 133 млрд. лева и откъсването й от свободния свят за половин век, е обида за града и пловдивчани.

Десетки са паметниците, възхваляващи Съветската армия в България.

След паметника на Съветската армия в София най-яркият символ на васалната зависимост от СССР е Альоша.

България е европейска демократична държава и трябва да защитава достойнството си като се освободи от сенките и зависимостите от времената зад Желязната завеса.

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
БСП Пловдив за презастрояването: Празните апартаменти показват, ч...
Отвориха голямата детска площадка в Цар Симеоновата градина след ...
Новият директор на УМБАЛ "Пловдив": Ще помоля за търпение, надява...
Освободиха ръководството на УМБАЛ "Пловдив"
Ексклузивно: Венелин Найденов е новият директор на НАП Пловдив
Зрители настояват да им върнат парите след "Турандот" в Пловдив


Виж още: