Нова инициатива ще бори шокиращата престъпност в малките населени места, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Първата стъпка в тази насока е свикванe на среща между държавната власт - в лицето на Областна управа, местната власт - кметове на общини и малки населени места, както и полиция и прокуратура.
"Трябва да се направи пълен анализ на наличния ресурс, който имаме, на районните инспектори, на патрулите, които могат да се извеждат за постоянно наблюдение и проверка на криминалния контингент и обществения ред в малките населени места.
Трябва да изготвим анализ на организацията в ОДМВР - Пловдив, до степен тя да бъде отворена и насочена към тежката битова престъпност", разказа прокурор Гергана Мутафова.
Кметовете пък трябва да направят пълен опис на наличните на тяхна територия, които записват на обществени места - дори и ако има такива, записващи край барове, ресторанти.
Трябва да опишат състоянието на камерите, необходима ли им е рехабилитация. Ще се изготви и карта на наличните частни камери, които снимат на обществени места.
Не на последно място - планира се и пълна рехабилитация и на уличното осветление в малките населени места - особено по малките улици по села, където има обезлюдяване.
Инициативата на Районна прокуратура ще бъде оповестена официално следващата седмица.






