Рестартират проекта "Модър-Царевец" през пролетта

8648
17

Изграждането на подлез между ул. "Царевец" и ул. "Модър" стартира през пролетта на тази година, съобщи на брифинг кметът Иван Тотев, предаде репортер на Plovdiv24.bg
Проектът е пряката връзка между улиците "Царевец" и "Модър" с подлез под жп линията София - Пловдив - Свиленград. Подземният участък е с приблизителна дължина от 500 метра, като се предвижда разширение на ул. "Царевец" и ул. "Модър" с две платна с по две ленти за движение. Пътният възел ще се финансира с европейски средства по Оперативна програма "Транспорт" към Министерство на транспорта и е част от модернизацията на пътния участък Стамболийски - Пловдив от жп линията Пловдив - Свиленград.

Предложението ще се гласува на предстоящата сесия в четвъртък. Градоначалникът припомни, че от страната на община Пловдив имотите в района на строежа вече са отчуждени.
При реализацията на "Модър-Царевец" паважната настилката на ул."Царевец" ще бъде подменена с асфалтова, заяви преди време пред репортер на Plovdiv24.bg Тотев. Той поясни, че Община Пловдив много активно работи с Министерството на транспорта за реализацията на проекта.
Всички новини по темата можете да видите ТУК!

Виж коментарите (17)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивската пожарна стана като нова с 1,6 млн. евро
Подменят камери на магистралата край Пловдив
Жена и четирима мъже се гавриха с полицаи в Пловдив
Кметът на "Западен" възлага проектиране на 5 улици и настоява за ...
63-ият випуск на ЕГ "Пловдив" се дипломира със среден успех 5,71
Читател: Този, който е купил на тази жена кола, да й купи и книжк...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).