Рашков е арестуван заради притежание, производство и разпространение на наркотици

7925
11

Задържан е Кирил Рашков за 24 часа по Закона за ДАНС за съпричастност към притежание и разпространение на наркотици, съобщи на специална пресконференция тази вечер окръжният прокурор на Пловдив Румен Попов.

Операцията е на териториална дирекция "Национална сигурност" - Пловдив и Окръжна Прокуратура по водено досъдебно производство. Утре ще бъде преценено какви обвинения ще бъдат повдигнати спрямо Кирил Рашков. Претърсвания и изземвания продължават и в момента. Във вторник са били повдигнати обвинения на други трима български граждани, които са задържани под стража за 72 часа за притежание и разпространение на наркотици.

При претърсвания у тях са били открити 2,700 кг амфетамин, както и консумативи за производство на наркотика. Открити са също и огнестрелни оръжия, както и боеприпаси за тях. Кирил Рашков е задържан за съпричастност към деянията на обвинените вече лиц, които са от Асеновград и Пловдив.

Виж коментарите (11)
Още новини от Новини от Пловдив:
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...
Магазин на популярна верига затвори врати в центъра на Пловдив
Пловдив почете 150 години от гибелта на Васил Петлешков
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).