Пешеходните пътека върху паважните настилки в "Южен" ще се изграждат от бетонни ивици, предаде репортер на Plovdiv24.bg. 
За пример ще ни служи експерименталната пътеката на ул. "Богомил" до училище "Васил Левски", разказа кметът на района Борислав Инчев. Той вече е набелязал първите места и ги е предложил на ОКТ. 
Това са до училище "Климент Охридски" на ул. "Пере Тошев", до ОУ "Стоян Михайловски" на ул. "Константин Геров" и на ул. "Щип". 
За съжаление още не знаем, дали Общинският съвет ще ни отпусне средства за това. Чакаме и бюджета, и процедурите, коментира районният кмет.