Пълна каша около събарянето на Бетонния мост

Автор: Диана Бикова
Коментари (4)
09:29 / 25.11.2023
16938
Камарата на инженерите в инвестиционното проектиране /КИИП/ все още не е готова със становището за реконструкцията на Бетонния мост. Очаква се документът с всички необходими препоръки да бъде изготвен до края на годината, научи Plovdiv24.bg.

Само след положително становище от експертите ще се пристъпи към издаване на разрешение за строеж. Преди това обаче от държавната НКЖИ ще трябва да представят в общината проект за реконструкция на целия мост, а не само в участъка над жп линиите. 

Тъй като в първоначалния проект за модернизация на централна гара се предвижда цялостно премахване на Бетонния мост, градската администрация иска представяне и на анекс за реконструкция на съоръжението към договора между НКЖИ и "Трейс груп". Настоява и за гаранции, че затварянето ще продължи максимум 6 месеца. 

НКЖИ ще финансира изграждането на моста над жп линиите и рампата към бул. "Македония". За община Пловдив остават подходите откъм бул. "Христо Ботев".

Конкретните ангажименти на двете страни ще бъдат оформени документално, с договор. След това ще се внесе предложение в Общинския съвет да го одобри и да гласува издаването на строително разрешение. Чак след това ще може да се пристъпи към реални строителни дейности.

Виж коментарите (4)

Още по темата (374):
20.04.2025 Бутат къщи заради пробива под гарата, отчуждават имотите
12.04.2025 Собственици в Пловдив се разделят с имота и сградата си, отчуждават ги заради един от най-важните обекти
05.04.2025 Работи се по пробива под Централна гара в Пловдив
18.03.2025 Кметът влезе в новия тунел под гарата, за да види пробива отвътре
08.03.2025 Тежка техника дълбае северния подход под гарата
04.03.2025 Две нови пасарелки в Пловдив
Още новини от Новини от Пловдив:
Митов за контрабандния канал в Пловдив: Изслушайте полицаите, но ...
Новото бижу на Стария Пловдив
Обрат! Ученичка е виновна за инцидента с моторист в Пловдив
Мъж, изнасилвал 15-годишна, е в ареста в Пловдив
Най-новите данни: Бясното строителство в Пловдив продължава
Социалистка е новият шеф на тотото в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).