Днес в офиса на фирма "Планет"- консултанта, избран от МРРБ по проекта "Подкрепа за интегриран градски транспорт в община Пловдив", ще се проведе работна среща. В нея ще участват консултантите по проекта, представители на община Пловдив и на транспортните фирми-оператори на линиите на масовия обществен транспорт. С тях ще бъдат обсъдени два въпроса.
Единият е свързан с ангажимента на консултантите да проведат преброяване на пътникопотока по линиите на масовия градски транспорт в Пловдив.
А вторият е обсъждане идеята на зам.-кмета Георги Търновалийски за включване в проекта на опция за доставка на подвижен състав / автобуси и тролейбуси/. Ще бъде поискано мнението на транспортните оператори и становището на консултантската фирма по въпроса. Ще се уточнят също и условията, при които това може да се реализира.
Идеята ми цели обновяване на парка на масовия градски транспорт, каза зам.-кметът. А то от своя страна ще доведе до подобряване на чистотата на атмосферния въздух и ще подпомогне трафика в града и предлаганата транспортна услуга.








Ташко
на 16.02.2011 г.
Тая работа с новия подвижен състав-нещо ялова ми изглежда!
lud_pi4
на 16.02.2011 г.
Първо акциите на Дапа са едва 3%, след като Батаклиев увеличи капитала, второ те още тези автобуси не са изплатили, вие и те мислите за други. ;)
Ракетчик Матросов
на 16.02.2011 г.
ако се махнат тролейте и се смени изцяло парка с екологични возила, през лятото ще спадне горещината поне с два градуса! Помислете по този въпрос.
the_plovdivian
на 16.02.2011 г.
Как ще обновиш парка на масовия градски транспорт, като е изцяло частен, бе Търновалийски? Или вече и парите от еврофондовете решихте да подарявате на партийните "бизнемени"?
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!