Фелдшерката от Центъра за спешна медицинска помощ в Пловдив не е имала основание за спешна хоспитализация на 65-годишната Делка Николова от село Болярино, която няколко часа по-късно умира. Това е констатирала вътрешната проверка на центъра по повод жалбата на сина на починалата жена Ганчо Николов. Според него, въпреки тежкото състояние на майка му, не е била транспортирана в болница и още същата вечер на 25 май се стига до фаталния край. 
По думите на директора на Спешна помощ д-р Иван Стойнов фелдшерката е назначила лечение, изписала е лекарства и е насочила болната за проследяване към личния лекар. Какво се е случило по-късно обаче и какво е довело до смъртта на жената, трудно може да се установи, защото не е извършена аутопсия. Д-р Стойнов обясни, че по разпореждане на здравното министерство цялостна проверка по случая извършва и РЦЗ в Пловдив и той ще се съобрази с решението на здравните институции по казуса.



Източник: радио "Пловдив"