Противници на запазването на паркомясто в Пловдив срещу 15 лева: Ще има междусъседски кавги и разправии!

Няколко десетки пловдивчани се обявиха против паркирането на общинско място срещу 15 лева, предаде репортер на Plovdiv24.bg. 
На първата след лятната почивка сесия на Общинския съвет вчера председателят на местния парламент Савина Петкова прочете писмо, придружено с подписите на десетки, настояващи наредбата да бъде преразгледана. 

Основното притеснение на близо 70-те подписали се срещу одобреното от Общински съвет решение е, че приетите правила ще доведат единствено до серизони кавги и противоречия между живеещите в седна и съща сграда и затова настояват решението да се преразгледа. 

Припомняме, че Наредбата за паркирането на общинско място срещу 15 лева бе глаувана ма 14 април, по-късно областният управител я върна за преразглеждане заради процедурни забележки и Общинският съвет прегласува решението с на 17 май. 

През лятото кметът Иван Тотев пък се похвали, че пловдивчани буквално обсипват Общината със запитвания относно възможностите за паркиране срещу 15 лева. 

"Постоянно получаваме писма на желаещи, и то от квартали, които изобщо не сме анонсирали", заяви тогава той. 

Виж коментарите (15)
Още новини от Новини от Пловдив:
БСП Пловдив за презастрояването: Празните апартаменти показват, ч...
Отвориха голямата детска площадка в Цар Симеоновата градина след ...
Новият директор на УМБАЛ "Пловдив": Ще помоля за търпение, надява...
Освободиха ръководството на УМБАЛ "Пловдив"
Ексклузивно: Венелин Найденов е новият директор на НАП Пловдив
Зрители настояват да им върнат парите след "Турандот" в Пловдив


Виж още: