Прокуратурата: От болницата са казали, че жената няма тежки увреждания
В отговор на запитване на Plovdiv24.bg относно тежкия инцидент пред ресторант "Южен полъх" в Пловдив от прокуратурата уведомяват следното:
"По делото ще бъдат назначени съдебномедицинска и автотехническа експертизи, които да установят механизма и начина на причиняване на телесната повреда на жената.
Първоначално тя е била откарана в болница, като там на полицаите им е било съобщено, че тя няма тежки увреждания, но е била оставена за наблюдение в лечебното заведение.
Образувано е било бързо производство и е повдигнато обвинение за шофиране след употреба на алкохол. На следващия ден са били издадени временни медицински документи за това, че жената има пострадал прешлен.
Веднага в Районна прокуратура-Пловдив бързото производство е било преобразувано в досъдебно производство за ПТП и е възложено за разследване от разследващ полицай от сектор "Престъпления по транспорта" към ОД на МВР-Пловдив.
След издаване на окончателни медицински документи с точната диагноза на пострадалата жена по досъдебното производство предстои да бъдат назначени съдебномедицинска и автотехническа експертизи за установяване на механизма и начина на причиняване на телесната повреда.
Наблюдаващият прокурор, след като се запознае със заключението на двете експертизи, ще вземе становище за евентуално повдигане на обвинение за причиняване на телесна повреда".
Този браузър не поддържа видео елемента.