Подписка с искане за поскъпване на билета за градския транспорт в Пловдив са депозирали в общината няколко от превозваческите фирми в града. Превозвачите искат нормалният билет да стане 80 ст., а преференциалният - 50. Те се мотивират с повишените разходи за дейността им, най-вече с увеличения разход за горива. Последното поскъпване на билетите влезе в сила преди два месеца- тогава цената им скочи от 60 на 70 стотинки.
Заместник-кметът Димитър Цветков потвърди наличието на документ с искането за по-скъпи билети. Ще натоваря експерти по транспорта внимателно да анализират дали искането е обосновано, каза Димитър Цветков. Ще бъде направено и сравнение на маршрутите и цените на билетите в София, Пловдив, Варна и Русе, каза още зам. кмета Цветков. Чак след много внимателен анализ ще изпратя становище по въпроса на кмета, който единствен има право да определя цената на билетите, каза още Димитър Цветков.
Димитър Цветков 





