Преговарят за пеещите фонтани

4444

До три фирми е изпратила писма общината с предложение да възстановят пеещите фонтани. До директни преговори се стигна, след като на обявения конкурс не се яви нито един желаещ да се захване с работата, макар че 7 фирми бяха закупили документация.

"За да спазим процедурата, макар и да се премина към директно преговаряне, все пак се обърнахме към три фирми. Другата седмица те ще ни изпратят офертите си и с предложилата най-добрата от тях ще се договаряме", съобщи главният инженер Пейчо Михов за Plovdiv24.bg.

И трите фирми, които общината е поканила, са сериозни, според Михов, нито една от тях не е от 7-те, които се отказаха от участие в обявения преди това конкурс. Предвидената стойност за предстоящата реконструкция е 150 хиляди лева. Амбицията е до края на есента фонтаните да заработят, има идея през зимата езерото да се превръща е ледена пързалка.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Бутат магазин на "Билла" в Пловдив заради нов строеж, от веригата...
Елеонора Митрофанова държи реч при паметника на Альоша днес в Пло...
Воайор около Централна гара в Пловдив бе откаран от линейка
Уникалната певица, която на 50 години роди третото си дете, идва ...
Йоана от XI клас застана начело на пловдивско училище
Пост разклати "кореняк" пловдивчаните: Родителите ви копаха домат...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).