В детска градина "Наталия" в район "Източен" отбелязаха Седмицата на мобилността с празник "Детето и велосипеда". Присъстваха много гости, родители, студенти и директори на детски градини, както и заместник-кметът на район "Източен" Николай Киров. 

Изпълненията на популярни приказни герои на новата площадка по безопасно движение акцентираха върху пътните правила и знаците, които трябва да познават малките велосипедисти. 

Децата от 4-та А и 4-та Б групи демонстрираха знания за видовете светофари, техните сигнали и умения да разпознават пътните знаци.

Празникът намери продължение в Олимпийски игри за велосипедисти на двора, където бяха организирани специални станции за преминаване с велосипеди. За участниците в празника бяха осигурени награди.