Поставят фотоволтаици на покривите на три детски заведения в "Тракия"

7156
6

Поставят фотоволтаици на покривите на три детски заведения в "Тракия", предаде репортер на Plovdiv24.bg. Това съобщи районният кмет Костадин Димитров като уточни, че става въпрос за ОДЗ "Едгар Бароу", детска ясла "Слънчев рай" и детска градина "Еделвайс".
5 киловатовите съоръжения са дарение от италианска фирма на Община Пловдив и ще захранват нуждите на забавачките. 
"Ще сключим договор за присъединяването им към преносната мрежа на ЕВН и след неговото подписване компанията ще изкупува от забавачките излишния ток. Общината ще получи от това сериозни дивиденти, които ще можем да вложим в детските заведения", разказа още Димитров. 
Очаква се в рамките на месец това да стане факт.

Виж коментарите (6)
Още новини от Новини от Пловдив:
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...
Магазин на популярна верига затвори врати в центъра на Пловдив
Пловдив почете 150 години от гибелта на Васил Петлешков
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).