Сигнал, придружен със снимка на табела от най-голямата болница в Бургас, на която пише, че при авария на асансьора трябва да се изчакат екипи от Пловдив, е получен в рубриката  "Моята новина" на Нова телевизия.

В лечебното заведение има общо 13 асансьора за по четирима души. От болницата отказват да коментират защо поддръжката се извършва от хора от Пловдив под претекст, че това е проблем на фирмата. 
Твърдят, че техниците не пътуват от града под тепетата, а недоразумението в бележката е задраскано преди месеци. Казват още, че в болницата имало дежурен асансьорен техник.