Днес инспектори от сектор "Пътна полиция" ще изнесат лекции за безопасно поведение по време на работа пред служители на ОП "Чистота" в Пловдив. Съвместната инициатива на областната дирекция на МВР и Община Пловдив има за цел да се гарантират здравословни и безопасни условия на труд на работниците, осъществяващи ръчна поддръжка на уличните платна, тротоари и зоните около спирките на градския транспорт. Акцентът за избягване на злополуки в тези случаи ще бъде поставен върху задължителното ползване на светлоотразителна жилетка и обозначаване на обработвания участък с обезопасителни конуси.