Образувано е досъдебно производство за измама в големи размери, извършена от пловдивска туристичска фирма, съобщи за Plovdiv24.bg прокурор Галина Андреева, говорител на Районна прокуратура Пловдив. Става въпрос за закупуване ваучери, от сайт за групово пазаруване, за екскурзия до Малдивите и остров Корфу.
"Точната цифра на измамените е 226 души. Това сочат данните, които имаме към момента от сайта за колективно пазаруване за бройката на хората, закупили си ваучери за тези екскурзии. Те са се оплакали в сайта и от там вчера е подаден сигнал в прокуратурата", каза още Андреева.
Първата група е трябвало да замине на 13 август. От 350 до над 2000 лева са заплатили желаещите, според офертата и в зависимост от това дали са поискали самолетни билети. Те са се записали за Малдивите и за остров Корфу. Парите са преведени до фирмата, но тя не е направила резервации нито на хотели, нито на самолети, както не се е разбрала с превозвачи. Парите са източени от сметките на фирмата в края на месец юли, офисът е заключен и необитаем. Фирмата е "Евро холидейЗ", а офисът й се е намирал в "Капана".
Задържан е Венелин Качаков, на 36 години. Той се смята за тартор на измамата. Предстои да му бъде повдигнато обвинение за измама в големи размери, при продължавано престъпление и да му бъде взето 72 - часово задържане.
Издирва се Георги Х., който официално се води собственик и управител на фирмата.
От сайтa за групово пазаруване заявиха пред Plovdiv24.bg, че те също са жертва на измамата, но въпреки това търсят начини да намалят щетите до минимум. В момента от там се опитват да организират подобна екскурзия до същите дестинации чрез друга туристическа агенция, а на част пък от ужилените ще бъдат възстановени парите. Измамата е за над 300 000 лева. От сайтът-посредник към момента ще обезщетят измамените за своя сметка, след това ще се опитат да си възстановят парите от измамниците. "За нас е важно нашето име да остане чисто ид а не загубим доверието на потребителите си", заявиха от там.
Сред ужилените с провалената екскурзия са депутати, държавни служители, заможни бизнесмени и други, научи Plovdiv24.bg.
Пловдивска фирма измами 226 души с екскурзии до Малдивите и Корфу








правдив
на 10.08.2011 г.
Сега на Мулдава и Калиакра дружно всички.стига с тези отстъпки бе чобани.няма безплатен обяд.само в къщи е такъв.
Rolf
на 10.08.2011 г.
Уникална оферта! Без значение дали сте група или не получавате 99,99% отстъпка от невероятно преживяване на Малдивите! За целта отворете Гугъл Земя, където може да посетите който си искате остров и да разгледате снимки на желаният от вас хотел! Не пропускайте този шанс! Наивниците в тази държава никога няма да свършат, жалкото е че наистина това са стиснати хора с възможности!
Rayna Nedyalkova
на 10.08.2011 г.
хихихи пловдивчани в повече
Нако
на 09.08.2011 г.
Че то с плуване не можеш да стигнеш до Корфу за 240 лв. :)
Teofil
на 09.08.2011 г.
Всички общинари мамят , защо един обикновен гражданин да не си го позволи. Системата на БКП доведе до извращение на народа.Държава няма закони няма, има 541партий.Какво се очаква Вие кажете.
Mar Vel
на 09.08.2011 г.
Такава малка страна може да се сложи в ред за месец, но няма воля за това. ПО-изгодно е да е хаос и безнаказаност.
Sonya Georgiev
на 09.08.2011 г.
Наивността няма край.Жалко че това се случва все по нашите земи.
Mar Vel
на 09.08.2011 г.
Зашото няма действащи закони затова!
Veselin Simeonov
на 09.08.2011 г.
УУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ
Sonya Georgiev
на 09.08.2011 г.
Не е за пръв път и няма да е за последен.Където има балъци,все се появява и някой тарикат.
Petar-53
на 09.08.2011 г.
Европейска работа. При бай Тошово време така ли щеше да бъде. Живко попов за 1500 $, заместник на Людмила Живкова го вкараха в гълабарника за 5 години.
Йорданка Ангелова
на 09.08.2011 г.
Интересно защо тези измами се случват все в българия :))) сугурно е пълна случайност :
Mar Vel
на 09.08.2011 г.
В Пловдив са едни от най-големите мошеници в България. И аз съм имала сблъсък с такива. Внимавайте като ходите там!!!
Андро
на 09.08.2011 г.
въпросния сайт е ГРАБО.БГ но те с нищо не са виновни.
Stilqna Dimitrova
на 09.08.2011 г.
БЪЛГАРСКА МУ РАБОТА
Dimitar Dikov
на 09.08.2011 г.
ужас
Darko Lakov
на 09.08.2011 г.
много станаха вече...
BakeMono Gattari
на 09.08.2011 г.
ем като има кой да се лъже :Д
Todor Melemov
на 09.08.2011 г.
О-в Корфу 240 лв. ???????
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!