Редовна читателка на Plovdiv24.bg ни потърси, за да разкаже какво й се е случило. Ето какво ни написа тя:
"Здравейте! Обръщам се към вас, за да изкажа възмущението си от обслужването в аптека "Тримона" и неприятното чувство, с което си тръгнах от там. В сряда имах час за лекар, който ми беше заръчал да си закупя ампула от лекарството "Солкожин". Ампулата струва 21 лева. Отидох в "Тримона", тъй като е близо до кабинета, в който ми предстоеше преглед.
Аптекарката заяви, че иска да й дам стотинки, защото нямала да ми върне. После, докато ровя за дребни, ми даде кутията с лекарството, но дори не ми издаде касова бележка. На доверие не изисках да ми се издаде такава. Когато лекарят ми поиска лекарството и му го дадох, той отвори кутията, а в нея ампула нямаше, само листовка. Веднага се върнах в аптеката, аптекарката си беше тръгнала. Човешки обясних на нейна колежка, която преди това ме видя, какво се е случило и казах, ако желаят да разговарят с лекаря ми, който те познават.
Момичето се обади на колежката си и я попита дали ми е сложила ампулата в кутията. Тя й отвърна, че я е сложила и да не ми дава нова ампула. Парите не ми се върнаха, не ми се даде и нов "Солкожин". Дори се опитаха да ме изкарат лъжкиня. Казах им да си проверят камерите и да видят кой лъже и, че е хубаво най-малко да издават касови бележки.
Върнах се в кабинета и закупих от лекаря ми нова ампула. Проблемът не е в това, че съм платила 40 лева за лекарство, което струва 20. Проблемът е, че засягат достойнството ми с подобни дребни и долни схеми. Може пък на аптекарките да не им стигат заплатите, знае ли човек."








DII
на 29.02.2020 г.
Кьорав карти не играй! Първо като си купувате на блистери или на бр. ампули лекарства, си преглеждайте какво са Ви дали. Второ касовият бон е задължителен, доверия у вас! Най-вероятно са издали, но в аптеките се моткат и докато го изпринти системата, клиентът се е обърнал и си е тръгнал. И трето какви камери, какво ще се види?! Че ви дават кутиика с нещо си.. Засрамете се! Как може да занимавате пловдивската общественост с вашата некадърност и недоглеждане..
Pi314
на 29.02.2020 г.
Трябвало е да се обадиде в НАП и да подадете сигнал там. Щяха да отидат и като ги хванат че се различава касовата наличност с това което е регистрирано в касовия апарат, щяха да ги затворят за един месец.
мм333
на 29.02.2020 г.
Е ако и аптекарката не е забелязала ,че в кутията няма ампула?Да,ще твърди ,че е дала.Мисля ,че и вие си имате вина ,че не сте видели какво купувате.
КГМ
на 28.02.2020 г.
Тази аптека е скъпарска и не препоръчвам да се пазарува от там. Пък и тази лъжлива аптекарка ....
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!