Пловдивчанин: Каня министъра и кмета да чакат влак в 14.00 часа на този перон
Гражданин, използващ услугите на БДЖ, се обърна към управляващите, видя Plovdiv24.bg във Фейсбук групата "Забелязано в Кючука".
"Настоявам министърът на транспорта, борда на директорите на НКЖИ, ръководителят на проекта, кметът на Пловдив и кметът на Асеновград да дойдат на този перон и да почакат в 14.00 часа влака за Асеновград. Може и да се снимат, ако желаят. А може и да помислят какво липсва!"
Там е изграден експлоатационен пункт с перон, откъдето ще заминават/пристигат композициите от/за Асеновград и Свиленград.
Промяната се налага заради пълното спиране на движението на влаковете за около 40 дни във връзка с реконструкцията на Бетонния мост.