Пловдивчанин: Аз ли съм в грешка, че спазвам знака?

14501
14

Турбинно кръстовище - така читател на Plovdiv24.bg озаглави сигнала си до нашата медия. За какво става дума по-точно?
Здравейте. Често ми се случва следната ситуация на кръстовището на бул. "Източен" и бул. "Мария Луиза". Този път реших да пиша, белким се промени нещо.

Проблемът не е в мен, нито в новото турбинно движение, нито в другите участници в движението. Проблемът е в организатора на движението.

При навлизане от ляв завой трябва да се стремя да заема пак най-лява лента. Но веднага след това имам десен завой, при което трябва да прекося 3 ленти. Същото важи за автобуси, които имат малко след това спирка.

Ситуацията, която се създава - аз преминавам правилно от лява лента и сека 3 ленти, за да завия надясно, като знам, че аз съм бил от единствения вариант за завиване наляво и няма никой по-десен от мен. Автобуси и други завиват наляво грешно от лента за направо - за да не секат като мен лентите после. Едва ли не аз съм в грешка, че спазвам знака.

Частично разрешение - да се направи знакът да е позволено наляво и направо от лявата лента за направо.

* Частично защото винаги има човешки фактор.



Виж коментарите (14)
Още новини от Новини от Пловдив:
Важна промяна в Пловдив: Затварят ключов участък в район "Южен"
Нощни дезинфекции в Пловдив: ОП "Дезинфекционна станция" стартира...
След шут в движение 17-годишният нападател от Гребната база се сд...
Елитна пловдивска гимназия изгради уникален STEM център
Областна администрация Пловдив пести 80% от разходите за ток
Отказаха да продадат общински терен в Пловдив на собственик на из...


Виж още: