Пловдивчани отново се събраха на протест, този път за Панаира

Автор: Данислава Вълкова
Коментари (4)
14:22 / 08.01.2023
4333
В почивния неделен ден десетки пловдивчани се събраха на протест пред сгрaдата на Община Пловдив, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Той беше организиран във фейсбук под надслов "Последен шанс да спрем кражбата на панаира“.

Притеснението на пловдивчани е, че Панаирът може да бъде ликвидиран и теренът може да продаден за строителство на жилища.

За момента простестът на гражданите, сред които има и общински съветници, протича мирно, на място са екипи на полицията.

Хората заявиха, че утре от 9:00 часа ще бъдат и в в сградата на Общинския съвет, където за втори път в рамките на няколко дни ще има извънредна сесия с една единствена точка в дневния ред -  Изменение на Решение № 576, взето с Протокол № 24 от 19.12.2022г. относно Упълномощаване представителя на община Пловдив в общо събрание на акционерите на "Пълдин Туринвест“ АД, гр. Пловдив да гласува по проекторешенията на извънредното общо събрание на акционерите, което ще се проведе на 09.01.2023 г. или при липса на кворум на резервната дата 24.01.2023 г.

По-късно протестиращите се отправиха на шествие по Главната улица до пл. "Съединение".

Този браузър не поддържа видео елемента.


Виж коментарите (4)

Още по темата (200):
10.03.2025 Съдът във Варна с окончателно решение за Портних и Международен панаир - Пловдив
22.11.2024 Вижте интересни снимки от строителството на Пловдивския панаир
25.07.2024 Кметът на Варна: Няма да обжалваме решението на съда за Пловдивския панаир
13.03.2024 Пловдивският панаир отново бе гледан на сесия на общинския съвет във Варна
01.03.2024 Снимка от 1953 г. показва емблематично място в Пловдив, днес то е коренно различно
29.02.2024 Министър Богданов: Очакваме обективен съдебен процес за собствеността на Пловдивския панаир
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчанин: Ще станем за смях на света. Направо нямам думи
БСП събра видни стопански ръководители от миналото на Пловдив
Не се смилиха над Мирослав Беляшки
Кърпят дупки вместо цялостен ремонт
Доведоха в съда шефа на пловдивската митница, окован с белезници
Фирмена кола изпревари колона от автомобили по тротоара


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).