"Не може да започнем сами ремонт". Това заявиха за Plovdiv24.bg от пиар отдела на "Български пощи" по повод новината за потрошения покрив на част от сградата.

"Една част от сградата не е наша. Търсим собственика и едва след като влезем в контакт с него, ще може да предприемем нещо."

"Всъщност проблемът се влачи с години и цялостното му решение е препятствано от факта, че е необходима голяма голяма инвестиция при поделена собственост", признаха от "Български пощи".

Припомняме, че преди 2 години пловдивчани се зарадваха на новината, че Общината ще поиска да закупи около 1500 квадратни метра от подземното ниво и партера - дялове на "Български пощи", които да се превърнат в място, свързано с културата, а пощата като цяло трябва да е част от общата концепция за цялото площадно пространство на пл. "Централен".