След близо едночасови дебати общинските съветници отново не успяха да изберат омбудсман на Пловдив, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Никой от първите трима класирали се в новия конкурс не успя да събере необходимото мнозинство за категорична победа, което наложи гласуване предложение за временно изпълняващ длъжността.
В превъзбудата си обаче съветниците забравиха първо да освободят временно изпълняващия тази длъжност Владимир Петров, гласуван преди месец, което наложи повторно изпълнение на процедурата.
Така до избор на омбудсман поста временно поема Борислав Стаматов, сочен предварително за фаворит.
Припомняме, че 17 кандидати подадоха документи за новия конкурс, 16 от тях бяха допуснати. След интервю с кандидатите, проведено на 29 март, комисията по избора предложи класирането за гласуване класирането, в което първи е Борислав Стаматов - 117 точки, втори - Рангел Христов, събрал 106 точки и трети - Владимир Петров със 105 точки.
Пловдив отново без омбудсман






