Пиян и неграмотен осуети празника на село Куртово Конаре и отнесе глоба. Това става ясно от решение на Районен съд Пловдив, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Празникът на селото се провежда на 2 май. Така и тази година е бил организиран празник с изградена пред читалището сцена с празнична програма. На сцената обаче между 18.30 и 19.00 часа се качил нарушителят и в явно нетрезво състояние започнал да дърпал музикантите и техните инструменти, жестикулирал с ръце, с което е осуетил провеждането на празника. Присъстващите отправили многократни молби да напусне сцената, но това не само, че не се случило, но дори нарушителят проявил агресия към присъстващите лица, което наложило принудителното му извеждане с използването на физическа сила и помощни средства от служители на РУП Стамболийски.

Именно заради тези свои действия мъжът е с наложена глоба в размер на 250 лева. Тя е потвърдена и от съда.