Изясняват се обстоятелствата около пътно произшествие с участие на служебна полицейска кола. В 23.55 ч. в дежурната част на ОДМВР – Пловдив постъпило съобщение за пътен инцидент между патрулен "Опел“ и лек автомобил "Мазда“ на кръстовището между бул. "Освобождение“ и ул. "Бранислав Велешки“ в Пловдив.
По първоначални данни, патрулирайки в района, екипът забелязал автомобил и го последвал за проверка. 49-годишният полицай зад волана на служебния автомобил не спрял на знак "Стоп“ и последвал страничен удар с маздата.
Без сериозни наранявания са полицайка от Пето РУ, пасажер в служебния автомобил, и водачката на другата кола, на 22 години. След медицински прегледи двете са освободени за домашно лечение.
Пробите за алкохол и наркотици на двамата шофьори са отрицателни. Местопроизшествието е запазено, извършен е оглед, взето е административно отношения спрямо служителя на реда.








Милен Попов
на 29.04.2024 г.
...
RZ75
на 29.04.2024 г.
Е да де, да... Служебни задължения и дрън-дрън. И когато са на служба, за тях правилата не важат. В последните няколко години разочарованието ми от тази инстанция е наистина голямо. Един от последните случаи беше, че когато звънях на 112 да се оплача, че гаражът ми е запушен от друг автомобил... Стигнахме до там, че трябваше да правим проба мога ли излезна аз от гаража или не може. Пълна глупост. Освен всичко друго ми казаха, че съм нямал право да си спирам пред собствения гараж, а задължително само в него. Тъпаци, сър. Щом и органите на реда трябва да убеждавам в правотата си, при това при очевидни обостоятелства..
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!