Малка липова горичка ще се оформи в южна посока в парк "Лаута" след утрешната залесителна акция. За нея са предвидени 70 липи и 30 чинара. Това заяви кметът Иван Тотев, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Той припомни, че утре в 10.30 часа между зоните А12 и А10 ще се проведе залесителната акция, с която ще продължи разширяването на парка в южна посока с 200 дка. За тази есен и пролет са предвидени 15 дка за залесяване и малко над 500 дървета.
За липовата горичка ще бъде направена и поливна система, за да се захванат по-добре дърветата.
Парк "Лаута" от утре ще има и липова горичка
© Plovdiv24.bg
Иван Тотев 





