Отстраниха от длъжност двамата пловдивски професори, обвинени за подкупи

9485
5

Окръжният съд в Пловдив отстрани от длъжност шефа на катедра "Електротехника" в Университета по хранителни технологии проф. Николай Банков. Срещу него е повдигнато обвинение, че е поискал 600 лева подкуп от двама студенти, за да им пише тройки на изпит. Според магистратите, ако остане на работа, ученият може да повлияе на свидетелите, които предстои да бъдат разпитани по образуваното досъдебно производство.
Последните думи на проф. Банков, преди да чуе решението, бяха, че иска да остане на поста си, за да изчисти името си. По-рано днес съдът отстрани и колегата му проф. Симеон Василев. Според разследващите той е поискал 650 лева от студент, за да го пусне на два изпита.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (5)
Още новини от Новини от Пловдив:
Елеонора Митрофанова държи реч при паметника на Альоша днес в Пло...
Воайор около Централна гара в Пловдив бе откаран от линейка
Уникалната певица, която на 50 години роди третото си дете, идва ...
Йоана от XI клас застана начело на пловдивско училище
Пост разклати "кореняк" пловдивчаните: Родителите ви копаха домат...
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).