Отложиха казуса "Свети Мина" за септември

7514

Кметът Иван Тотев обяви промяна, засягаща общинското здравеопазване, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Директивата е за разширяване на дейността с възможност за повече приходи и конкурентоспособност. Тотев възложи на управителя на МБАЛ "Свети Пантелеймон" изготвяне на екшън план за структуриране на новото лечебно заведение. Това трябва да се случи до 20-ина дни с участието наекипи и от двете болници.
С това Тотев предложи вливането на "Свети Мина" във Втора градска днес да се отложи за сесията на 14 септември, когато ще се разгледа стартът на процеса на създаване на голяма общинска структура, гарантираща пловдивското здравеопазване. Предложението на кмета бе гласувано с 47 гласа "за". това означава, че съдбата на болницата ще се реши следващия месец.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчани: Чу се много силен тътен, направо гръм!
Нощни патрули ще пазят Пловдив от пожари през лятото
Опозицията в ОбС Пловдив засипа Общината с питания
Глоба от 200 евро и отлагане: Ключов свидетел провали дело за уда...
МВР със спешни мерки срещу криминогените в "Столипиново"
Бащата, изритан на Гребната: Младежът ме псуваше и се държеше агр...


Виж още: