Отбелязваме паметта на светите Баташки мъченици

1789
1

На 16 и 17 май в град Батак Българската православна църква ще отбележи паметта на светите Баташки мъченици.
Тържествата се организират с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай и съвместно с Община Батак. В това духовно тържество ще вземат участие митрополити от Светия Синод, епископи на БПЦ и свещеници от цялата епархия.
Съгласно програмата на Пловдивската света митрополия на 16 май петък, в 18.45 часа - с литийно шествие от старинния храм "Св. Неделя" - ще се пренесе иконата на светите Баташки мъченици до площад "Освобождение", където от 19 часа Пловдивският митрополит Николай ще възглави празничната вечерня с петохлебие. След богослужението ще се поднесат венци и цветя в старинния храм "Св. Неделя" и ще се проведе празнична заря-проверка.
На 17 май събота - от 9.30 часа на площад "Освобождение", Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай, в съслужение с архиереи и свещенослужители, ще отслужи съборна света Божествена Литургия. 
В същия ден от 8.30 часа в старинния храм "Св. Неделя", където се покоят светите мощи на страстотерпците, ще бъде отслужена Утринна и света Литургия.
Приканваме православните християни да съучастват в това велико тържество на вярата в чест и прослава на нашите родни български свети мъченици от многострадалния Батак.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пускат водата в Пловдив след тежката авария
Пловдив се сбогува с духовния водач отец Храч Мурадян
Пловдивчанин от морето: 67.94 евро! Ако не ви харесва, отивайте в...
Градската железница на Пловдив: Мащабен проект за естакада вдига ...
Административен съд – Пловдив ще има нов председател
Съдът в Пловдив отряза мераците за референдум срещу барутния заво...


Виж още: