От "Чистота" обясниха за Plovdiv24.bg как и защо е станало коварното заледяване по пловдивските улици

26942
54

Отрицателни температури, обилен снеговалеж, засилен трафик и ниска температура на асфалта превърнаха пловдивските улици в ледена пързалка в понеделник вечерта. Това обясни за читателите на Plovdiv24.bg шефът на "Чистота" Иван Стоянов.  
"Поледицата е в следствие на няколко фактора: първо - температурите бяха изключително ниски и през деня, и през нощта, асфалтът изстина, заваля мокър сняг. При тези условия направихме подложка със сол, но разпръсквачите ни се движиха заедно с трафика", обясни Стоянов. 
Самият засилен трафик също е спомогнал за проблема, тъй като - от една страна, колите са разнесли солта, от друга - машините непрекъснато попадали в задръствания и тапи, което допълнително забавило работата им. 
Специално кръстовищата и местата, където са се образували поледиците, вече са отработени повторно с калциев хлорид.

Що се отнася до пускането на снегорините в час пик, Стоянов поясни, че заради трафика първо не могат да разгърнат греблата и второ - бавят се от потока.

"Очакванията са и тази нощ да вали, снегорините обаче ще излязат нормално", увери Стоянов.

Виж коментарите (54)
Още новини от Новини от Пловдив:
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...
В Пловдив заваля и катастрофите започнаха
1000 евро и изгубени банкови карти намериха собственика си благод...
При необходимост Waze ще пренасочва по обходни маршрути в Пловдив...
Скандал в село до Пловдив завърши със смърт


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).