Оставиха в ареста двамата, обвинени за кражба и премахнали жп знак

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (1)
12:04 / 26.02.2016
1729
Районният съд в Пловдив взе мярка за неотклонение "задържане под стража " по отношение на Васил Георгиев и Янко Стоянов от Стамболийски. Това съобщиха от Апелативна прокуратура - Пловдив.

Срещу тях са повдигнати обвинения за кражба при опасен рецидив и за премахване на знак, предназначен за обезпечаване на сигурността на движените по железопътния транспорт.

На 22 февруари 2016 г. в района на жп линиите край гара Стамболийски, двамата извършили кражба на 18,8 метра сигнален кабел, предназначен за обезпечаване на сигурността на жп транспорта.

Установено е, че чрез посочения кабел се захранвали сигналите, разрешаващи влизането и спирането на влаковете в гара Стамболийски. По този начин обвиняемите Георгиев и Стоянов създали опасност от едновременно навлизане на два срещуположно движещи се влакове в района на гарата и настъпване на сблъсък между тях или дерайлиране. 

Така изложили на опасност живота на пътуващите, както и имуществото в БДЖ. Двамата са осъждани многократно за кражби. Съдът намери, че са налице всички предвидени в закона предпоставки, за да бъде взета най - тежката мярка за неотклонение спрямо двамата обвиняеми. 

Те са обвинени в умишлени престъпления, за които се предвижда наказание лишаване от свобода. Доказателствата по делото, събрани на този етап, обосновават в достатъчна степен извода, че те са извършили деянията, в които са обвинени. 

Съдът прецени, че е налице реална опасност да извършат престъпление, ако спрямо тях бъде взета по-лека мярка.Тази опасност се извлича от съдебното минало на обвиняемите, който са осъждани за подобни деяния. 

Налице и опасност да се укрият. Определението не е окончателно и подлежи на обжалване и протест в 3-дневен срок пред Окръжен съд.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
34-годишната Маринела от Пловдив: Да бъдеш войник е чест и задълж...
Слънчевo до обяд, облачно следобед в Пловдив
Русинова за катастрофата, при която загина шофьор от Пловдив: Не ...
Днес отидете в Музея на авиацията
Паркирането в Пловдив днес ще е безплатно
61-годишна пловдивчанка бе заловена


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).