Средно по около 4 опасни жилищни сгради месечно попадат в полезрението на служителите на пловдивския Общински инспекторат, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Това са стари сгради, недобре стопанисвани от собствениците им.
За тях обаче експертите имат правомощия единствено да напишат констативен протокол и да сезират районните администрации по компетентност, разказаха от Инспектората. Основно става дума за откъртване на мазилка от фасади и козирки, като например по ул. "Гладстон", за който проблем Plovdiv24.bg неведнъж е писал.
Опасни сгради в полезрението на Инспектората в Пловдив
© Plovdiv24.bg






